Telefon: 0554 858 1312 | Email: info@example.com

Sürgülü bir gardırobun kapıları nasıl ayarlanır

Sürgülü bir gardırobun kapıları nasıl ayarlanır.

Bir gardırobun sürgülü kapılarının ayarlanması gerekmesinin birkaç nedeni vardır. En yaygın neden, kapıların rayda çok alçak bir şekilde düzenlenmiş olması ve açılıp kapanmalarını zorlaştırmasıdır. Böyle bir ayarlama yapmak zorunda olmanızın nedeni ne olursa olsun, iyi haber şu ki, süreç düşündüğünüzden daha kolay. Bu nedenle, aşağıdaki kılavuzda, sürgülü bir gardırobun kapılarının nasıl ayarlanacağını açıklayacağız.

Mekanik tekerlek üzerindeki vidaya erişin

Kayar kapıları ayarlamadan önce, tekerlekler arasında veya raylarda sıkışmış nesne olmadığından emin olun. Kapıların altındaki mekanik tekerlek üzerinde bulunan vidaya erişmek için sürgülü kapıların bir tarafını kısmen açın. Küçük bir tornavidayla, kapıyı kaldırmak için vidayı saat yönünde, indirmek için saat yönünün tersine çevirin.

Bağlantı noktalarını aynı tarafa kaydırın

İkinci kapıyı yükseltmek veya alçaltmak için, ilkinde kullanılan prosedürü tekrarlayın. Ardından, her iki bağlantı noktasını da aynı tarafa kaydırarak bağlantı noktalarının paralel olup olmadığını ve birbirleriyle aynı seviyelendir ilip düzleştirilmediğini kontrol edin. Bunlar aynı hizada değilse, vidaları uygun yönde çevirerek tekrar ayarlayın.